هشدار! مراقب پیامک‌های جعلی یلدایی باشید

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: پیامک‌های جعلی بسته اینترنت رایگان شب یلدا ترفند کلاهبرداران است و مردم فریب این پیامک‌ها را نخورند.

هشدار! مراقب پیامک‌های جعلی یلدایی باشید

رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتای استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: در این شرایط مجرمان سایبری با سوءاستفاده از این شرایط اقدام به تبلیغات مختلف مانند ارائه بسته اینترنت رایگان از کاربران کرده و از آنها کلاهبرداری می‌کنند.

وی اضافه کرد: مجرمان با راه اندازی سایت جعلی و ارسال پیامک اقدام به فریب و هدایت کاربران به درگاه‌های پرداخت جعلی بانک‌ها می‌پردازند که مردم باید برای پیشگیری از هرگونه جرم هوشیار باشند.

جلیلیان گفت: کاربران برای دریافت بسته اینترنت فقط از مراکز رسمی و سایت‌های مورد اطمینان اپراتورها خریداری کنند.

وی بیان کرد: ارسال پیامک‌های جعلی، ارائه لینک های خرید، هدایت به درگاه‌های بانکی جعلی و معرفی اپلیکیشن‌های مختلف توسط مجرمان سایبری در این شرایط دور از ذهن نخواهد بود.

رئیس پلیس فتا البرز اضافه کرد: مجرمان پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، اطلاعات کارت بانکی آنها را کسب و سپس اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی کلاهبرداری ها از طریق خریدهای اینترنتی شب یلدا به کاربران توصیه کرد که از فروشگاه‌های اینترنتی با نماد اعتماد الکترونیکی خرید کنند.

این مقام انتظامی افزود: فروشگاه‌های اینترنتی فاقد وب سایت معتبر و نماد اعتماد الکترونیکی قابل اعتماد نیستند و نباید برای خرید به آنها رجوع کرد.

جلیلیان گفت: از سوی دیگر بایستی در فضای حقیقی هنگام خرید و پرداخت در دستگاه‌های پوز عملیات پرداخت توسط خود کاربر صورت گیرد تا راه نفوذ سارقان الکترونیکی مسدود شود.

وی یادآور شد: کاربران در صورت اطلاع از صفحات جعلی اینترنتی موارد را بلافاصله از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

پایان پیام/