یونیسف: وضعیت بدِ کودکان غزه هر روز بدتر می‌شود

سازمان یونیسف روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای هشدار داد که جان هزاران کودک در غزه با تشدید تنش‌ها و تهدیدهای دیگر مثل بیماری در خطر قرار دارد.

یونیسف: وضعیت بدِ کودکان غزه هر روز بدتر می‌شود

گروه بین الملل ورزش در استان سیستان و بلوچستان؛ «کودکان غزه در کابوسی به سر می‌برند که هر روز و هر ساعت در حال بدتر شدن است». مدیر اجرایی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل کاترین راسل با انتشار بیانیه‌ای شرایط کودکان در غزه را اینگونه عنوان کرده است. راسل با بیان اینکه بیش از 1.1 میلیون کودک در غزه به دلیل تشدید درگیری، سوء تغذیه و بیماری در نوار غزه در معرض تهدید قرار دارند گفته که موارد اسهال در کودکان تنها در یک هفته 50 درصد افزایش یافته و 90 درصد کودکان زیر دو سال در معرض «فقر غذایی شدید» قرار دارند.

  یونیسف در بیانیه خود تاکید کرد که «ما تلاش می کنیم تا کمک‌های نجات دهنده‌ای را برای کودکان غزه فراهم کنیم اما برای نجات کودکان نیاز فوری به دسترسی بهتر و ایمن‌تر (به کمکهای بشردوستانه) داریم…» بنا به گفته مقامات فلسطینی در غزه تا کنون بیش از 22 هزار نفر در غزه کشته شده‌اند که حدود 8 هزار نفر از آنها کودک هستند که به نوشته پایگاه بیزینس اینسایدر در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود چرا که جنگ در غزه با سرعتی سریع‌تر از هر درگیری مسلحانه دیگری در دهه‌های گذشته، کودکان را می‌کشد.