۱۸مرغداری راکد در قزوین به‌چرخه تولید بازگشت

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال گذشته ۱۸واحد راکد و نیمه فعال مرغداری در این استان به چرخه تولید بازگشت.

۱۸مرغداری راکد در قزوین به‌چرخه تولید بازگشت

به گزارش ورزش در استان سیستان و بلوچستان از قزوین؛ حمیدرضا عزتی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه فعال سازی این واحدها در افزایش تولید موثر است افزود: در حال حاضر ۲۹۰واحد مرغداری فعال در استان در امر تولید مرغ فعالیت دارند.

عزتی اظهار کرد: در سال گذشته یک هزار و ۶۶۵ فقره جوجه‌ریزی به ظرفیت ۴۳ میلیون و ۷۵۰ هزار قطعه در واحدهای پرورش مرغ این استان انجام شده است.

به گفته وی؛ به طور متوسط در سال گذشته هر واحد فعال مرغداری ۴/۳ بار جوجه ریزی انجام داده اند که نسبت به سال ۱۴۰۱ این میزان رشد ۴۰ درصدی را نشان میدهد.

این مسئول خاطرنشان کرد: تولید گوشت مرغ از ۶۲ هزار تن به ۸۰ هزار تن رسیده که این رشد ۲۹ درصدی بر اساس سیاستهای کلان کشور در جهت تولید مرغ سایز است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه افزایش فعالیت زنجیره های تولید مرغ نقش بسزایی در رشد تولید دارد افزود: ۱۰۸ واحد از ۲۹۰ واحد فعال مرغداری در استان در قالب زنجیره فعالیت دارند.